Galeria

Konto parafii

PARAFIA
ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
W OSTROWITEM

Nr konta:  NOWY
95 1240 3406 1111 0010 6076 3405

Odwiedziło nas:

Poland 92.7%Poland
United States 5.6%United States
Germany 0.8%Germany
United Kingdom 0.6%United Kingdom
Norway 0%Norway
Russian Federation 0%Russian Federation

Dzisiaj: 80
Wczoraj: 165
Bieżący tydzień: 351
Poprzedni tydzień: 834
Bieżący miesiąc: 245
Poprzedni miesiąc: 1056
Ogółem: 68708
Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Tak się składa...

Odsłony: 1654

Tak się składa, ze żyjemy w różnych stronach świata; w Ojczyźnie ogromne mrozy i śniegi, w Kanadzie pewnie tez a u nas w Kamerunie ogromne upały. Dziś 19 lutego trochę się zachmurzyło, ale to pewnie jeszcze nie na deszcz. Zaczynamy przygotowana pod nowe uprawy. Siostra Mistrzyni Paulina każdego ranka po modlitwach i Mszy świętej pieczołowicie uprawia role serc naszych trzech nowicjuszek od 14 grudnia. Czasem poprosi o pomoc jakiegoś kapłana co zna język angielski i francuski, bo nowicjuszki pochodzą z różnych stron Kamerunu. Siostry nowicjuszki dzielnie zajmują się domem, w kuchni pomaga im rada siostra Fides, która wiele nauczyła się w Polsce. Siostra Fides uczy tez w szkole średniej Teerenstra i katechizuje dzieci w naszej parafii Matki Bożej Bolesnej.

Czasami organizujemy spotkania dla dziewcząt, które interesują się modlitwą i życiem zakonnym. Ostatnie spotkanie odbyło się 14 lutego i było 9 dziewcząt i nasza najnowsza aspirantka Carole. Na tym spotkaniu mówilam dziewczętom o Matce Założycielce i naszym Zgromadzeniu.

Ja oczekując na wysłane projekty, by zakończyć budowę domu formacyjnego, za ofiary z Polski kontynuuje ogrodzenie, by siostry nowicjuszki były w większym bezpieczeństwie i by nasz zwierzyniec nie przeszkadzał sąsiadom.

Koniec stycznia przeżywalismy wiele wydarzeń w naszym kosciele lokalnym. Poniewaz nasz Arcybiskup przeszedl na emeryture, mielismy instalacje nowego Arcybiskupa Joseph ATANGA, jezuity i mieszka w naszej parafii. Jeszcze nie wie, ze mamy piekny obraz i relikwie sw. Stanislawa Kostki, ofiarowane dla domu formacyjnego przez Ksiedza Janusza Ceglowskiego, obecnie proboszcza jednej z parafii w Mlawie. W diecezji Batouri, a wiec u naszych siostr z Ndelele, tez byla sakra nowego biskupa Faustin AMBASSA, rowniez zakonnika.

Dziś kończymy tez wizytę dwóch panów z Maitrii z Warszawy i z Wroclawia, którzy prowadza adopcje serca naszych biednych dzieci. Jeden bardzo młody, drugi starszy, ale bardzo pobożni i dobrzy ludzie; mówili po francusku i angielsku a wiec mogli osobiście kontaktować się z dziećmi i ludnością.

Jesli chodzi o cala rodzine pasyjna w Kamerunie, to obecnie w trzech wspolnotach jest nas 17: szesc siostr Polek, piec siostr Kamerunek, trzy siostry nowicjuszki i trzy aspirantki. W przyszlym roku bedziemy Bogu dziekowac za opieke nad nami w ciagu 25 lat sluzby braciom w Kamerunie. Prosimy o modlitwe za nasze wspolnoty, a szczegolnie za mlodziez zakonna, aby trwala wiernie przy Ukrzyzowanym Panu. Modlmy sie rowniez za wszystkich misjonarzy, by mlode koscioly afrykanskie umacnialy sie w wierze i w milosci.

Ze swietym Franciszkiem, naszym patronem wolamy: „Niech Pan nam blogoslawi i niech nas strzeze” wszystkich, obojetnie na jakim kontynencie sie znajdujemy, niech Zmartwychwstaly Chrystus blogoslawi Wszystkim narodom.

Kończąc te kilka slow łaczymy się ustawicznie sercem i modlitwa ze wszystkimi i z ogromna wdziecznościa za wszelkie dobro, pozdrawiamy każdego z głębi serca. 

s.Tomasza, s. mistrzyni Paulina, s.Fides siostry nowicjuszki: s. Etienne, s.Natalia i s.Bakhita i aspirantka Carole

misje

Jan Paweł II

Jan-Paweł-II

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.

Jan Paweł II
 

Czytaj więcej....

Papież Franciszek

flickr-8561266141-hd2

Bez Krzyża (...) jesteśmy ludźmi doczesnymi, jesteśmy biskupami, kapłanami, kardynałami, papieżami, ale nie uczniami Pana.

Papież Franciszek

Czytaj więcej...