Galeria

Konto parafii

PARAFIA
ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
W OSTROWITEM

Nr konta:  NOWY
95 1240 3406 1111 0010 6076 3405

Odwiedziło nas:

Poland 92.7%Poland
United States 5.6%United States
Germany 0.8%Germany
United Kingdom 0.6%United Kingdom
Norway 0%Norway
Russian Federation 0%Russian Federation

Dzisiaj: 80
Wczoraj: 165
Bieżący tydzień: 351
Poprzedni tydzień: 834
Bieżący miesiąc: 245
Poprzedni miesiąc: 1056
Ogółem: 68708
Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Modlitwy wieczorne

Odsłony: 722

MODLITWY WIECZORNE

  • Znak Krzyża Świętego…
  • „Ojcze nasz…”
  • „Zdrowaś Maryjo…”
  • „Wierzę w Boga…”
  • „Pod Twoją obronę…”
    ”Anioł Pański…”

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY DZIEŃ

Panie Boże Wszechmogący, wierzę mocno, że jesteś obecny tu i na każdym miejscu. Uwielbiam Cię i dzięki Ci składam za wszystkie dobrodziejstwa, zwłaszcza w dniu dzisiejszym otrzymane. Dziękuję Panu, bo jest dobry i na wieki miłosierdzie Jego (Ps 118).

Boże, światłości duszy mojej. Wiem, że bez Twojej pomocy nic uczynić nie mogę. Oświeć mój rozum i wspomóż moją pamięć, bym poznał grzechy i niewierności dnia dzisiejszego… (chwila ciszy na rachunek sumienia).

Boże mój z całej duszy żałuję za wszystkie grzechy, którymi obraziłem Ciebie, Dobro Najwyższe i Ojca mego najlepszego. Szczerze postanawiam z pomocą Twojej łaski życie swe poprawić i bardziej skutecznie pracować nad sobą.

WSPOMNIENIE O ZMARŁYCH

Boże, Stwórco i Odkupicielu wszystkich wiernych, udziel duszom zmarłych sług i służebnic Twoich odpuszczenia wszystkich grzechów; niech przez pobożne modlitwy nasze dostąpią miłosierdzia, którego zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

PROŚBA O BOŻĄ OPIEKĘ

Prosimy Cię Panie, nawiedź ten dom i oddal od niego wszystkie zasadzki nieprzyjaciół. Aniołowie Twoi niech w nim mieszkają i niech nas strzegą w pokoju, a błogosławieństwo Twoje niech będzie zawsze z nami. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Niech Pan Wszechmogący i Miłosierny Ojciec, Syn i Duch Święty błogosławi i strzeże nas. Amen.

MODLITWA W BEZSENNEJ NOCY

Świat wokół mnie jest wymarły, wszystko leży w głębokim śnie – ale Ty trwasz przy mnie. Ty, Boże żywy, wszędzie obecny, patrzysz na mnie i teraz w martwej ciszy tej nocy, widzisz moją niedolą, słyszysz moją skargę. Czekam z oddaniem na Twoją pomoc.

Jeżeli dobrodziejstwo snu nie jest teraz moim udziałem, pociesza mnie dobroć Twoja, którą odnawiasz wobec mnie każdego dnia. Przygotowałeś już dla mnie ochłodę po trudzie życia, radość po cierpieniu. Skończy się kiedyś moja udręka i będę oglądał Ciebie w krainie żyjących. A choćbym kroczył ciemną doliną śmierci, nie będę się lękał, bo Ty jesteś ze mną. Jakim błogosławieństwem jest dla mnie teraz wiara w Twoje słowa. Kiedy się skończą dla mnie wszystkie sprawy tego świata, wszystkie radości ziemskie, odejdą wszyscy przyjaciele. Zostaniesz tylko Ty, Boże. Tobie chcę zaufać, Ciebie kochać. Ty bądź mi i pozostań jedynym, najwyższym dobrem.

Tę noc chcę wykorzystać, aby głębiej wejść w siebie, by usłyszeć, co mówisz do mnie przez głos mego sumienia, przez Twoje słowa i Ducha Twojego. W samotności tej nocy chcę przed Tobą, który mnie słyszysz, postanowić co jest ku memu zbawieniu. Obym przy-najmniej u kresu mego życia stał się tym, czym już dawno powinienem być – posłusznym dzieckiem Twoim. Boże Ojcze, pomóż mi, niech się nim stanę. Amen.

MODLITWA DO ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Boże, któryś nam na drodze niebezpiecznej życia tego Aniołów Twoich na obrońców i przewodników przeznaczyć raczył, daj, prosimy, abyśmy ich natchnieniom będąc zawsze powolnymi, z drogi wiodącej do wiecznej szczęśliwości nie zbłądzili i od wszelkich niebezpieczeństw ochronieni byli. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO ANIOŁA STRÓŻA

Miły Panu Bogu Aniele, który mnie, w świętą opiekę oddanego, od początku życia mego bronisz, oświecasz i prowadzisz, ja Ciebie jako Patrona mego czczę i kocham; Twej opiece cały się oddaję i pokornie proszę, byś mnie niewdzięcznego i przeciw natchnieniom twoim wykraczającego, nie opuszczał, lecz byś mnie błądzącego łaskawie poprawił, nieumiejętnego nauczał, upadającego podtrzymał, strapionego cieszył, w niebezpieczeństwach zostającego ratował, aż mnie do wiecznej szczęśliwości doprowadzisz. Amen.

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną łaski, o którą prosimy przez przyczynę Twojego Sługi Papieża Jana Pawła II. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 

Jan Paweł II

Jan-Paweł-II

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.

Jan Paweł II
 

Czytaj więcej....

Papież Franciszek

flickr-8561266141-hd2

Bez Krzyża (...) jesteśmy ludźmi doczesnymi, jesteśmy biskupami, kapłanami, kardynałami, papieżami, ale nie uczniami Pana.

Papież Franciszek

Czytaj więcej...