Galeria

Konto parafii

PARAFIA
ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
W OSTROWITEM

Nr konta:  NOWY
95 1240 3406 1111 0010 6076 3405

Odwiedziło nas:

Poland 92.7%Poland
United States 5.6%United States
Germany 0.8%Germany
United Kingdom 0.6%United Kingdom
Norway 0%Norway
Russian Federation 0%Russian Federation

Dzisiaj: 80
Wczoraj: 165
Bieżący tydzień: 351
Poprzedni tydzień: 834
Bieżący miesiąc: 245
Poprzedni miesiąc: 1056
Ogółem: 68708
Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Modlitewny dzień chrześcijanina

Odsłony: 1091

                            MODLITEWNY DZIEŃ CHRZEŚCIJANINA

 

MODLITWA O DOBRY DZIEŃ

Dobry Boże! W ciszy budzącego się dnia, przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, przychodzę prosić Cię o pokój, o mądrość i moc. Chcę dzisiaj spoglądać na świat oczami pełnymi miłości. Pragnę być cierpliwy, wyrozumiały, łagodny i roztropny. Nie ulegając sugestii pozorów, chcę widzieć Twoje dzieci, a moich braci tak, jak Ty je widzisz. Chcę w każdym człowieku dostrzegać tylko dobro. Zamknij moje uszy, niech nie słyszą obelgi. Strzeż mego języka przed wszelkim złym słowem. Obym żywił jedynie myśli, które błogosławią. Obym był tak pełen życzliwości i tak radosny, żeby wszyscy, którzy się do mnie zbliżą, wyczuwali Twoją obecność. Amen.

MODLITWA PRZED UDANIEM SIĘ DO PRACY

Panie Jezu, w łączności z miłością Twoją i miłością moją do Twojej i naszej Matki Maryi idę dziś do moich codziennych zajęć i pragnę je wykonywać na Twoją chwałę i dla dobra moich bliźnich oraz dla ubogacenia własnej osobowości. Błogosław memu trudowi. Jezu Chryste i Ty Matko Maryjo, chcecie, abym zawsze był czynny, a pracując na chleb codzienny, równocześnie doskonalił siebie i przyczyniał się do rozwoju drugich. „Beze Mnie nic uczynić nie możecie” (J 15,5). Proszę Was, aby moje czynności jednoczyły się z Waszymi niezmierzonymi i doskonałymi działaniami jak krople wody, wpadające do rzeki. Amen.

MODLITWA W RÓŻNYCH POTRZEBACH

Boże, ucieczko moja i mocy, Ojcze najlepszy, wysłuchaj miłościwie prośbę, z jaką do Ciebie się zwracam i spraw, abym otrzymał to, o co Cię z wiarą i ufnością proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

PODZIĘKOWANIE

Za wszystko dobro z Bożej ręki wzięte, za skarby wiary i pociechy święte. Za trudy, prace i trudów owoce, za chwilę ciszy i ludzkie niemoce. Za spokój, walki i zmaganie, zdrowie i choroby, za uśmiech szczęścia i za łzy żałoby.

 

 

Jan Paweł II

Jan-Paweł-II

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.

Jan Paweł II
 

Czytaj więcej....

Papież Franciszek

flickr-8561266141-hd2

Bez Krzyża (...) jesteśmy ludźmi doczesnymi, jesteśmy biskupami, kapłanami, kardynałami, papieżami, ale nie uczniami Pana.

Papież Franciszek

Czytaj więcej...