Galeria

Konto parafii

PARAFIA
ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
W OSTROWITEM

Nr konta:  NOWY
95 1240 3406 1111 0010 6076 3405

Odwiedziło nas:

Poland 92.7%Poland
United States 5.6%United States
Germany 0.8%Germany
United Kingdom 0.6%United Kingdom
Norway 0%Norway
Russian Federation 0%Russian Federation

Dzisiaj: 80
Wczoraj: 165
Bieżący tydzień: 351
Poprzedni tydzień: 834
Bieżący miesiąc: 245
Poprzedni miesiąc: 1056
Ogółem: 68708
Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Modlitwy rodziny

Odsłony: 618

                   MODLITWY RODZINY

 

MODLITWA MAŁŻONKÓW

Boże, w majestacie nieskończony, który stworzyłeś nas na wyobrażenie swoje, pomóż nam dostrzegać w sobie wzajemne podobieństwo Twoje i szanować siebie. Miłości niepojęta, który w Synu swoim umiłowałeś nas do końca, odnawiaj w nas miłość, ślubowaną przed Twoim ołtarzem, aby w nas nie gasła i nie słabła, abyśmy, miłując się wzajemnie, szukali Twojej woli na każdy dzień.

*   *   *   *   *

Boże nasz i Ojcze, dzień dzisiejszy uważamy za szczególnie radosny i tę radość naszą przynosimy Ci z wdzięcznością w darze w łączności z naszą Matką Jasnogórską. Wielbimy Twoją ojcowską opiekę i mówimy z głębi serca: Niech będzie uwielbione Imię Twoje, Panie, boś Ty dobry, bo na wieki miłosierdzie Twoje. Dziękujemy za łaskę nawiedzenia naszego domu i naszej rodziny przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Nie umiemy policzyć wszystkich dowodów Opatrzności Twojej, która czuwała nad naszą rodziną, chroniła nas od zła, pocieszała w smutku, podtrzymywała naszą nadzieję, prowadziła bezpiecznie przez trudności, pomagała zwyciężać przeszkody i wykonywać Twoją świętą wolę. Były dni i zdarzenia, których nie umiemy wytłumaczyć sobie. Dopiero kiedyś w niebie zrozumiemy drogi Twojej mądrości, ojcowskiej dobroci, matczynego orędownictwa i maryjnej opieki. Dziękujemy Ci, Panie, za wszystko. Bądź nam nadal Bogiem Ojcem, którego chlebem się karmimy i którego łaską żyjemy. Amen.

*   *   *   *   *

Chryste Panie, Zbawco nasz bolejący, razem ze Swoją Matką Maryją, spojrzyj na rodzinę naszą, która cierpi. Wspominamy dziś Twoje słowa: Kto nie bierze krzyża i nie naśladuje Mnie, nie jest Mnie godzien. O Jezu, łatwiej nam to wypowiedzieć niż wykonać. Ale ufamy mocno, że Ty sam pomożesz nam kroczyć drogą krzyża. Cierpienia nasze łączymy ze łzami Twojej bolejącej Matki. Ofiarujemy je za rodziny naszej parafii, za Kościół święty, za dusze w Czyśćcu cierpiące i dla naszego uświęcenia.

MODLITWA OJCA RODZINY

Boże Ojcze nasz w niebie, dziękuję Ci za łaskę, że z Tobą, Boże, dzielę imię i godność ojca. Jak pozwoliłeś mi mieć udział w Twojej mocy, tak wspieraj minie łaską z wysoka, abym z poczuciem odpowiedzialności wypełniał zadania stróża życia.

MODLITWA MATKI

Matko Najświętsza, Maryjo, cieszę się, że z Tobą dzielę godność niewiasty i małżonki. Uproś u Pana naszego, Jezusa Chrystusa, o błogosławiona między niewiastami, świętość naszego małżeństwa. Wiem, ze mam wielkie zadanie: przez uświęcenie osobiste uszlachetnić tych, którzy ze mną żyją. Nie chcę zawieść Bożego zaufania. Pomóż mi, Matko pięknej miłości, miłować Boga nade wszystko, naucz modlić się i obcować z Bogiem.

MODLITWA ZA RODZICÓW

Twojej opiece polecam moich rodziców: tatę i mamę. Czuwaj nad nimi Opatrznością swoją. Błogosław ich prace, podtrzymuj ich w pełnym zdrowiu i długim życiu. Matko Boża Jasnogórska, niech przez Twoje pośrednictwo, Twój Syn, Jezus Chrystus udziela im swojej łaski, aby zawsze byli z Nim zjednoczeni. Synu Boży, Jezu Chryste, pomnóż wiarę mojego taty i mojej mamy, aby ufność w Tobie i miłość ich serc doznawały prawdziwego Bożego pokoju.

 

 

Jan Paweł II

Jan-Paweł-II

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.

Jan Paweł II
 

Czytaj więcej....

Papież Franciszek

flickr-8561266141-hd2

Bez Krzyża (...) jesteśmy ludźmi doczesnymi, jesteśmy biskupami, kapłanami, kardynałami, papieżami, ale nie uczniami Pana.

Papież Franciszek

Czytaj więcej...